Ventúrska ulica(Ventúrska street), Bratislava

+421 904 464 927

Pon.(Mon.)-Ned.(Sun.): 09:00-23:01

RezerváciaReservation
 

Ako súvisí tantrická masáž so sexuálnou energiou?

Často sa stáva, že si ľudia alebo priamo klienti zamieňajú tantrické masáže za poskytovanie erotických alebo sexuálnych služieb. Avšak, tantrická masáž nemá s poskytovaním sexuálnych služieb nič spoločné. To je potrebné zdôrazniť. I keď je viacero programov a spôsobov masáže, vždy ide v prvom rade o jednosmerné poskytovanie masáže klientovi. Klient si môže masérku vybrať, pretože i keď sú všetky krásne, sympatie a dôvera k masérke je pri tantrických masážach výhodou. Poďme si teraz vysvetliť, ako súvisí tantrická masáž so sexuálnou energiou.

Tantra a sexuálna energia

Pôvodne predstavovala tantra filozofiu či dokonca učenie o poznávaní seba samého. Išlo o duchovný smer, ktorý mal tú jedinečnosť, že na sexuálnu energiu sa pozeral, ako na niečo prirodzené a posvätné. Energia, ktorá je skrytá v pohlavných orgánoch, sa využívala na aktiváciu celkovej energie tela, odstraňovanie blokov a dokonca až liečenie. V tantrických masážach sa prvok sexuálnej energie zachoval, preto sa záverečná časť masáže týka práve pohlavných orgánov a intímnych partií. Prekrvenie a stimulácia im dodáva energiu a je aj zdravotne prospešná, keďže môže stimulovať ich funkcie a celkovú činnosť.

Často sa hovorí o nepoznaných pocitoch

V súvislosti s tantrickými masážami sa zo strany klientov často hovorí až o nepoznaných príjemných pocitoch, ktoré podobná masáž spôsobila. Prežívanie je teda výsostne individuálnou záležitosťou, ktorá môže ísť viac alebo menej do hĺbky. Prvky tantrickej masáže zahŕňajú jemné dotyky, hladenie, stláčanie či masírovanie. Práve podobné jemné a nežné dotyky mnohým ľuďom v živote veľmi chýbajú. Aktivujú nielen príjemné pocity, ale aj vylučovanie hormónov šťastia a endorfínov, ktoré uvoľňujú fyzicky aj mentálne. Preto určite neváhajte a podobnú masáž vyskúšajte aj vy. Spoznať nepoznané či posúvať hranice je naozaj veľkou výzvou, no môže priniesť aj veľké benefity.