Ventúrska ulica(Ventúrska street), Bratislava

+421 904 464 927

Pon.(Mon.)-Ned.(Sun.): 09:00-23:01

RezerváciaReservation
 

História tantry: Kam siaha a čo vás naučí?

V dnešnom svete sa o tantre hovorí približne desať rokov, jej korene však siahajú do dôb dávno minulých. Kedysi bol jej význam duchovný, dnes sa spája najmä s objavovaním sexuality. O čo pri tantrickej masáži vlastne ide?

tantra masáž bratislava tantradiamond.sk

Prvé zmienky o tantre možno nájsť už v  Epose o Gilgamešovi, ktorý vznikol cca 2000 rokov pred Kristom, kde sa píše o takzvaných posvätných prostitútkach, ktoré vykonávali akty v mene Bohyne lásky v každom väčšom meste. Bolo zvykom, aby každá žena aspoň raz za život „slúžila“ v chráme, bola to česť.

Ako vyzerala taká návšteva chrámu? Pánsky návštevník si vybral ženu, ktorá ho rituálne okúpala v kúpeli z kvetov a natrela vonnými olejmi, neskôr spolu strávili noc. Peniaze tu na rozdiel od dnešnej doby hrali len symbolickú úlohu. V Indii bola táto masáž súčasťou tajných praktík, rituálov a učenia o ľudskom tele a rozkoši, aj erotická „kniha kníh“ Kámasútra o nej hovorí vo viacerých súvislostiach.

Tantra vám otvorí nové obzory

Pre koho je tantra určená? Odpoveď je, pre všetkých, ktorí chcú nájsť vlastné ja a prijať samých seba. Tantra vás naučí využiť svoju energiu a prehĺbiť city. Tantrizmus je vlastne staroindické učenie o vyslobodení z pozemského bytia. Nejde však až tak o filozofiu, ako skôr o druh meditácie. Vo všeobecnosti sa hovorí o dvoch smeroch – indickom a tibetskom. V Indii sa kladie dôraz predovšetkým na lásku a sexuálne prežitky, v Tibete sa tantrické rituálne tance vyvíjali na základe náboženstva a historických udalostí, podobne tomu bolo aj v Číne, Nepále a Mongolsku.

Tantra sľubuje hlboký sexuálny zážitok

Ak sa tento typ masáže dáte, pripravte sa na intenzívnu rozkoš spojenú s uvedomením, najlepšie ju precítite s človekom, s ktorým sa dôverne poznáte a ste k sebe otvorení. Tantra vo forme sexuálneho spoznávania vyžaduje trpezlivosť, čas, správne dýchanie a úsilie oboch zúčastnených. Nezabúdajte, že pri tantre ide o energie. Učenie tantry hovorí o zbavovaní sa mužskej energie prostredníctvom ejakulácie. Kľúčom je naučiť sa túto energiu udržať vo svojom tele a rozprúdiť ju smerom k vnútorným orgánom, čím sa oddiali ejakulácia.

Organizmus sa tak dostane stavu, v ktorom sa zintenzívni sexuálny zážitok. Ženy pracujú s energiou inak ako muži, dokážu ju vyslať do celého tela a vnímajú rozkoš každou svojou bunkou tela. Aj preto je ich rozkoš intenzívnejšia ako tá mužská. Pripravte sa na to, že pri tantrickej masáži dôjde k maximálnemu uvoľneniu svalov, emočnému blahu a duchovnej rovnováhe. Vďaka týmto atribútom sa naučíte prijať svoje ja a vlastné potešenie.