Ventúrska ulica(Ventúrska street), Bratislava

+421 904 464 927

Pon.(Mon.)-Ned.(Sun.): 09:00-23:01

RezerváciaReservation
 

Tantra masáž a erotogénne zóny na ženskom tele

V minulom článku sme si podrobnejšie rozobrali mužské erotogénne zóny. Aby sme neobišli ani nežnejšie pohlavie, dokončíme dnes túto problematiku a pozrieme sa detailnejšie aj na ženské erotogénne zóny a ich možnú spojitosť s tantrickou masážou. Mohlo by sa však zdať, že tantrická masáž je vhodná a dostupná len pre mužov. Už to však neplatí. Tantra masáž je prístupná a prospešná zároveň aj pre nežnejšie pohlavie. Je jasné, že niektoré citlivé časti na tele budú rovnaké tak u mužov, ako aj u žien, niektoré však budú  odlišné. Pri oboch pohlaviach však platí to isté – stimuláciou erotogénnych zón na tele sa znásobí celkový pôžitok. A práve tento fakt je možné dokonale využiť u tantra masáži, ktorá sa razom stane ešte viac nezabudnuteľnou!

 

Ústa, pery a uši

Keďže sa každá tantrická masáž začína masážou hlavy, pozrime sa na erotogénne zóny na hlave. Rovnako ako u mužov aj u žien sú ústa s perami a ušami považované za dôležité erotogénne zóny. Dokazujú to tiež viaceré dostupné prieskumy, v ktorých ženy označujú ústa a pery za vysoko erotogénne. Samozrejme okrem toho ženy v súvislosti s ústami a perami  zdôrazňujú aj samotný význam bozkávania, ktoré rovnako považujú za vysoko vzrušujúce.

Okrem úst a pier niet pochýb o tom, že i ženské uši sú citlivé na dotyky a to práve kvôli množstvu drobných nervových zakončení. Väčšina odborníkov o tom vie, len zatiaľ sa to akosi nepodarilo potvrdiť alebo vyvrátiť nejakou uznávanou štúdiou.

Krk

V prípade krku platí, že jeho zadná časť je u žien vysoko erotogénna, na čom sa už jasne zhodli aj viaceré odborné vedecké štúdie. Je to už raz tak, aj drobný dotyk a stimulácia zadnej časti krku je veľmi vzrušujúca a príjemná. Pri tantrickej masáži sa masérka venuje aj tejto časti ženského tela, čo zvyšuje celkový účinok a pôžitok zo samotnej masáže.

Prsia a bradavky

Ženské prsia sa odlišujú od mužských nielen na pohľad, ale aj čo sa týka erotogénnosti. Dráždením ženských pŕs a bradaviek to začína vrieť v celom ženskom tele. Signály sa prenášajú do tej istej časti mozgu, ako signály pri dráždení klitorisu alebo vagíny. Ide o tlak a vibrácie vyvolávajúce nesmierne blažené a príjemné pocity pre každú ženu.

Klitoris a vagína

Sú víťazmi medzi erotogénnymi zónami na ženskom tele. Je dobre známe, že práve klitoris prispieva k najväčšiemu sexuálnemu vzrušeniu. Táto erotogénna zóna môže byť /ale nemusí/ súčasťou tantrickej masáže v rámci masáže ženských intímnych partií pod názvom masáž yoni.

V rámci masáže ženských intímnych partií môže byť premasírovaná aj ďalšia erotogénna zóna v okolí a vo vnútri ženskej vagíny. Ktorá žena by aspoň raz nepočula o najznámejšom bode G vo vnútri vagíny? Všetky ženy sa zhodujú, že bod G existuje a jeho silné dráždenie vedie k ešte intenzívnejšiemu pôžitku. Rovnako aj vonkajší okraj pošvy je veľmi citlivý na jemnejší dotyk.

Podčiarknime však ešte raz, že masáž  yoni /čiže masáž ženských intímnych partií/ môže ale nemusí byť súčasťou každej tantrickej masáže. Vždy je možné sa vopred dohodnúť s tantra masérkou či masérom na tom, či sa masáž intímnych partií prevedie alebo nie. Zdôrazňujeme, že tantrická masáž nie je len o sexuálnom uspokojovaní s dosahovaním vyvrcholenia!

A sme na konci nášho sumáru o erotogénnych zónach ženského tela, ktoré môžu byť súčasťou možno aj vašej tantrickej masáže v masážnom salóne. Ak práve premýšľate nad tým, že či je tantrická masáž iba pre pánov, môžeme vás uistiť, že to nie je tak. Tantrická masáž je dostupná aj pre nežnejšie pohlavie a môžete si ju dopriať aj v našom hlavnom meste. Najlepšie je prežiť ju na vlastnej koži a to pod dohľadom skúseného tantra maséra alebo tantra masérky