Ventúrska ulica(Ventúrska street), Bratislava

+421 904 464 927

Pon.(Mon.)-Ned.(Sun.): 09:00-23:01

RezerváciaReservation
 

Tantra, joga a tantra-joga: Aký je medzi nimi rozdiel a čo majú spoločné?

Možno aj vás v súvislosti s tantrickou masážou zaujíma, či tantra a joga majú niečo spoločné alebo nie. Vo všeobecnosti platí, že tantra a joga zastupujú dva veľké okruhy indických tradícií. V posledných rokoch sa tešia veľkému záujmu nielen v celej Európe, ale aj u nás. Čo ponúkajú, čím sa odlišujú a čo majú spoločné?

 

Tantra

Tantra je spôsob života a dáva príklad, ako prechádzať životom, s dôrazom na prežívanie, prejavovanie emócií a spontánnosti. Okrem iného tantrická masáž dodáva telu silné emocionálne vzrušenie a rozkoš. Chápe ľudskú sexualitu ako základnú energiu človeka. Predstavte si totálne vzrušenie po celom tele, ktoré vás dostane do varu aj s možnosťou vyvrcholenia (nie je to však podmienkou). Niečo neuveriteľné pre všetky zmysly. Fyzicky a psychicky povzbudení s novou silou a energiou v bežnom a v intímnom živote.

Tantra pomáha rovnako mužom aj ženám. Vďaka nej je možné dosiahnuť dokonalé uvoľnenie, pohodlie, relax, regeneráciu jednak pre telo, ako aj pre dušu a myseľ. Účinne pomáha potláčať stresové stavy, napätie, zlepšuje poznávanie samých seba! A nielen to. Viac o výhodách tantrickej masáže sa dočítate v tomto článku.

Joga

Joga, to sú telesné cviky, ktoré vedú k prečisteniu samotnej mysle a tela. Ide o filozoficko-náboženský smer a meditačnú prax pôvodom z Indie. Cieľom jogy je oslobodenie duše od telesného za účelom priviesť dušu do stavu čistého vedomia. Nástrojom k tomuto cieľu sú rozličné cvičenia, ktoré väčšina z nás dobre pozná (meditačné cviky či iné telesné cviky). Výsledkom praktizovania jogy je lepšie zdravie, rozvinutejšia koncentrácia, vyššia sebadôvera, jednoduchšie zvládnutie stresových situácií, ľahšie prekonanie závislostí atď. .

Tantra-joga

V poslednom období počúvame čoraz častejšie o Tantra-joge. Ide o spojenie tantry a jogy. Odbornejšie povedané, ide o metódu rozvoja ľudského jedinca pomocou meditácií, dýchania, cvičenia, tanca, spevu či podobných metód. Dačo nové, čo tu ešte nebolo, no všetko bude závisieť od toho, z akého uhľa pohľadu sa na to pozriete.

V každom prípade klasická tantra je iba jedna. Tú najlepšiu nájdete v hlavnom meste. Salón  Tantra Diamond Bratislava ponúka kvalitnú tantrickú masáž bez akýchkoľvek obmedzení. Stačí si vybrať ten správny druh a o ostatné sa postarajú profesionálne masérky a maséri.